Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Lift Type | Commercial |
| Speed | 0.5 m/s |
| Drive Type | MRL |
| Capacity | 4-26Persons |
| Shaft Size | 1500x1500 mm (5x5 ft) |
| Door Type | Auto Center Opening |
| Max Persons | 4 - 26 Persons |
| Number of Floors | 2 - 20 Floors |
| Machine Room | MRL |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 272 - 1768 Kg |
| Control Type | Simplex |
| Cabin Material | SS Hairline |
| Application | Commercial |
| Max Speed | 0.5 - 2 m/sec |
| Brand | Hunda |
| Max Rise | 60 m |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lift Type | Standard Passenger |
| Speed | 1 m/s |
| Drive Type | DC |
| Brand | HUNDA LIFTS |
| Capacity | 6 persons |
| Shaft Size | 1200x1200 mm (4x4 ft) |
| Door Type | Auto Center Opening |
| Max Persons | 6 Persons |
| Control Type | Simplex |
| Cabin Material | MS Painted |
| Application | Industrial, Residential, Hospital, Hotel, Commercial, Mall |
| Signalization | Simplexing |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Warranty | 12 Months |
| Maximum Load | 408 |
| Model Name/Number | TRACTION TYPE |
| Maximum Height | 20 FEET |
| Maximum Speed | 0.65 |
| Machine Room | With Machine Room |
| Maximum Rise | 0-5m |
Product Details:
| Capacity | 8 Person |
| Brand | Otis |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Passenger Lift |