Product Details:
| Capacity | 300 kg |
| Travel Height | 30 m |
| Door Type | Collapsible Door |
| Application | Industrial Kitchen, Hotel, Restaurant |
| Operation Type | Hydraulic |
| Rated Speed | 0.5 m/s |
| Usage/Application | Warehouses |
| Warranty | 12 Months, 24 Months |
| Cabin Material | Stainless Steel |
| Load Entrance | Single Side |
| Number Of Floors | 3 Floors |
| Power Supply | 415 V Three Phase |
| Installation Provided | Yes |
| Country of Origin | Made in India |